Stanowisko:

Dyrektor ds. projektów inwestycyjnych

Główne zadania:

Odpowiedzialny za realizowanie projektów poprawy efektywności energetycznej wynikających z audytów energetycznych przeprowadzanych na rzecz klientów.

  • identyfikacja potrzeb klientów w zakresie realizowania projektów inwestycyjnych wynikających z audytów
  • dobór optymalnych rozwiązań; wykonywanie analiz finansowych implementacji rekomendowanych rozwiązań z uwzględnieniem funkcjonujących systemów wsparcia w szczególności białych certyfikatów oraz możliwości finansowania inwestycji (np. Leasing, ESCO, PPP)
  • organizacja, nadzorowanie i realizowanie procesu sprzedażowego poprzedzającego zatwierdzenie inwestycji przez klienta
  • tworzenie i aktualizowanie budżetów, ofert i harmonogramów projektów inwestycyjnych
  • dobór i zarządzanie członkami zespołu projektowego (wewnętrznych i zewnętrznych podwykonawców) oraz zarządzanie pracą zespołu/ zespołów realizujących projekty inwestycyjne,
  • współpraca z dostawcami i podwykonawcami
  • współpraca z biurami projektowymi
  • uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń i akceptacji
  • współpraca z lokalnymi instytucjami
  • uczestnictwo w spotkaniach i wizjach lokalnych u Klientów na terenie całego kraju,
  • udział w audytach energetycznych przedsiębiorstw i projektach w zakresie poprawy efektywności energetycznej w przedsiębiorstwach, w charakterze członka zespołu projektowego, obejmujący opracowanie planu pomiarów wg normy ISO 50015, IPMVP lub analogicznej oraz weryfikację efektów osiąganych po zrealizowaniu inwestycji;
  • wykonanie raportów i analiz wg normy ISO 50015, IPMVP lub analogicznej
  • nadzór nad budżetem, stroną techniczną, jakością i terminowością realizowanych projektów
  • kontakt w sprawach sprzedażowych, technicznych i organizacyjnych z klientami w trakcie realizacji zleceń,
  • udział w branżowych imprezach promocyjnych seminariach z zakresu zarządzania energią i efektywności energetycznej, w tym również w charakterze prelegenta,
  • przygotowanie i prowadzenie szkoleń wewnętrznych i zewnętrznych w zakresie udokumentowanej wiedzy i umiejętności.

Wymagania:

  • wykształcenie wyższe, preferowane techniczne: budownictwo, energetyka, inżynieria procesowa
  • Doświadczenie w bezpośrednim zarządzaniu projektami inwestycyjnymi (np. budownictwo usługowe, zakłady przemysłowe, itp.)
  • preferowany 5-letni staż pracy na podobnym stanowisku
  • wymagane doświadczenie w realizacji projektów inwestycyjnych
  • wiedza i umiejętność prowadzenia projektów inwestycyjnych
  • znajomość programów typu CAD, pakietu MS Office,
  • czynne prawo jazdy kat. B
  • bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • samodzielność w prowadzeniu projektów
  • odpowiedzialność, stanowczość i zaangażowanie,
  • gotowość do podróży służbowych, dyspozycyjność

Oferujemy:

  • kontrakt na min. 2 lata
  • atrakcyjne wynagrodzenie
  • premię uzależnioną od wartości zrealizowanych inwestycji
  • samochód służbowy, telefon służbowy, notebook i narzędzia niezbędne do pracy
  • możliwość ciągłego podnoszenia kompetencji i rozwoju zawodowego
  • ciekawy zakres obowiązków związany z pracami przy nowych inwestycjach